Веселі розваги

Не знаю, як ви, любі читачі, а ми з нашими дітьми дуже любимо погратися: в залі і на дворі, разом і маленькою компанією, заплановано або спонтанно. Сюжети для розваг беремо вже доступні, від інших творчих вихователів, або придумуємо самі, що ще цікавіше. Дітям дуже подобається перетворюватися на різних героїв, виконувати незвичні завдання і досягати високих командних результатів. На жаль, динамічність і емоційність фотографія передати не може, але повірьте, сумно на розвагах не буває нікому!

Ось одна із розваг, що вчила дітей боротися за чистоту і здоровий спосіб життя.

Чистота – запорука здоров’я!

Або Боротьба з Мікробом!!!

Діти заходять в зал, а там все розкидано і посередині сидить Мікроб.

М.: - А хто ви такі? Я вас не запрошував!

- Діти цього дитячого садка.

М.: - А у вас руки брудні? А нігті ви обрізаєте? А вуха чистите? (Так) Ну тоді мені з вами не цікаво. Ідіть звідси, а я буду продовжувати все тут заповнювати брудом, ням-ням-ням, я його люблю.

- Ти нам тут не потрібний, мікроб! Забирайся! У нас діти охайні і садочок чистий і гарний!

М.: - Ні, ми так не домовлялися. Я навіть вашу королеву чистоти, медсестру Ірину Олександрівну, ув’язнив, щоб вона мені тут не заважала, ха-ха-ха!

- Ні, це вже взагалі неподобство!

Діти, проженемо разом цього настирного і бридкого мікроба? Тоді давайте братися за діло! В залі треба все позбирати, на місця все порозкладати. Наведемо порядок – і тоді мікроб зникне. Приймайтеся скоріше за діло.

Генеральне прибирання зали

(мікроб, як може, заважає)

-         Ну ось, у нас все чисто, тут робити тобі, мікробе, вже нічого, тож покинь, будь ласка, наш садок.

М.: - А от і не все. Я скрізь доторкнувся, залишив брудні плями своїми брудними руками. І тому скрізь на речах є мої маленькі братики-мікроби, ха-ха-ха!

- Тоді, діти, нам треба зробити вологе прибирання

Вологе прибирання

(діти намочують хустинки і витирають всі речі)

-         Ось вже в нас і чистота, тож мікробів в нас нема!

М.: - А ну руки покажіть, під нігтями бруд знайдіть, невже немає?

Гра «Заховай руки від Мікроба»

М.: - Все рівно від вас не піду. В животики з брудом піду.

- А ми овочі-фрукти всі миємо і руки в нас чисті.

М.: -А ви не знаєте, що треба для здоров’я їсти. А от я знаю, що ваші діти полюбляють шкідливі чіпси, сухарики, жуйки. Я них заховаюсь , і до діток попаду.

- А от і не правда! У нас в садочку тільки корисна їжа. І ми це зараз тобі доведемо. Зробимо квітку-помагайку.

Діти викладують пелюстки з корисними продуктами

-         Ну що, мікроб, наша взяла! Забирайся з нашого садочка та Ірину Олександрівну поверни.

М.: - А я її заховав у своїй коморі. А дорога туди важка. Треба бути сміливими, здоровими, чистими і дружніми, щоб перешкоди подолати і її знайти.

- Давай свої завдання, ми їх вирішимо, щоб в нашому садочку було чисто і охайно!

Речі мокрі та нечисті

Поперемо чисто-чисто.

І всі речі попрасуєм,

На мотузці все просушим

Завдання: хустинку в тазу попрати, на столі попрасувати, на мотузку прищіпкою повісити

Щоб здоров’я міцне мати,

Треба гарно харчуватись.

Вітаміни і мінерали

Нам мікробів подолають

Завдання: із комори здоров’я дістати яблуко і з’їсти

Зарядка для здоров’яток

М.: я вам вправи покажу,

Хто не зробить – заберу

У свою країну бруду,

Де мікробів повно всюди

Завдання: гарно і чітко повторити всі фізичні вправи, щоб фізичною підготовкою налякати мікроба

М.: - Невже ви все так вже вмієте? А бігати, стрибати, кружляти, лазити також? А я ось цього не люблю. Але щоб вас упіймати – буду вас наздоганяти

Гра «Втечи від Мікроба»

(вихователі – будиночки, де можна заховатися і перепочити)

М.: - Ох і погано мені! Лікаря! Швидку! Рятуйте!

- а ти ж від нас заховав Ірину Олександрівну, тепер тобі ніхто не допоможе. Признавайся, де ти її заховав.

М.: - Я комору закрив, а ключа загубив, і не пам’ятаю, де. Знайдете, і медсестра вийде.

Діти шукають ключик здоров’я

і визволяють медсестру

І.О.:

Звідки взялися хвороби?

Їх створили злі мікроби.

Ці маленькі злодіяки,

Хулігани, розбишаки,

Що живуть усюди, –

Де є повно бруду:

У болоті і грязюці,

У смітті та у пилюці,

Під брудними нігтями,

Пазурами й кігтями…

Той, хто руки не помиє,

Їх ковтне та захворіє.

Отже, щоб запобігти захворюванню, необхідно (розгляд таблиці „Чистота – запорука здоров’я”):

·         мити руки;

·         приймати душ;

·         чистити зуби;

·         слідкувати за волоссям;

·         стежити за чистотою одягу;

·         підтримувати чистоту вдома.

Все це сприяє збереженню та зміцненню нашого здоров’я.

Загадки „Помічники здоров’я”:

1.    Кажуть, я даю красу,

І здоров’я, й силу,

Чистоту у дім несу –

Звуть мене всі … (мило).

2.    Хто зі мною поведеться –

Той здоровим буде.

Буде часто усміхатись білими зубами,

Мене знає вся малеча, і бабусі, й мами. (Зубна щітка).

3.   Я не страва, не напій,

А в роботі часто

Я зі щіткою дружу,

Звуся … (зубна паста).

4.   Я м’якенька полотнинка,

Лагідна, як киця.

Я із щічок та волосся

Промокну водицю. (Рушничок).

І.О.: - І щоб у вас мікроби не завелися, підемо у групи, ретельно мити руки.

- А де ж подівся наш мікроб – лопнув! Ось так чистота врятувала нам здоров’я. Бо ми з вами чисті, охайні, культурні дітки. Молодці!