план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу

СХВАЛЕНО                                                                                                    ЗАТВЕРДЖЕНО

Педагогічною радою №1                                                                            Завідувач ЗДО «Горобинка»

протокол №1 від 30.08.2023р.                                                                    _________Олена КАПОРІНА

План заходів, спрямованих на запобігання та протидію

булінгу (цькуванню) в закладі освіти у 2023/2024 навчальному році

Найменування завдання

Найменування заходів

Відповідальні за виконання

Термін виконання

Оновлення  соціального паспорту закладу  з метою виявлення дітей, які потребують особливої уваги; дітей з кризових сімей; учнів, які мають статус внутрішньо переміщених осіб, дітей «групи ризику».

Вихователі груп

Січень 2024

Проведення просвітницько-профілактичних, корекційно-розвиткових занять з дітьми.

Практичний психолог (Viber)

Вересень 2023-травень 2024

Проведення ранкового кола дружби для дітей.

практичний психолог

Вересень 2023 –травень 2024

Проведення годин відвертого спілкування з батьками щодо їх методів здійснення виховного впливу на дітей.

Практичний психолог (Viber)

Вересень 2023 –травень 2024

Проведення індивідуальної консультативної, просвітницько-профілактичної роботи з батьками щодо проявів агресії, насильства, попередження виникнення конфліктів (за потреби).

Практичний психолог(Viber)

Група для батьків

Вересень 2023-травень 2024

Проведення заходів у рамках Всеукраїнського тижня протидії булінгу.

Практичний психолог(Viber)

Вересень 2023

Організація та проведення заходів   у рамках  Тижня толерантності

Вихователі вікових груп, практичний психолог

Листопад 2023

Організація та проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»

( Група батьків Viber)

Грудень 2023

Запропонувати батькам перелік мультфільмів для спільного перегляду та обговорення з дітьми, які допоможуть запобігти булінгу серед дітей  дошкільного  віку.

Практичний психолог( Група батьків Viber)

Січень 2024

Проведення консультації для батьків на тему: «Як навчити дитину цивілізовано виражати гнів» (профілактика булінгу).

Лютий 2024

Проведення групової консультації для педагогічного колективу на тему: «Профілактика насилля та жорстокого поводження з дітьми дошкільного віку».

Онлайн( Група вихователів)

Березень 2024

Професійна майстерня для педагогів: «Толерантність як компонент професійної культури педагога. Протидія булінгу»

Організація та проведення заходів до Тижня психології.

Практичний психолог, вихователі груп

Проведення заходів до Міжнародного дня з протидії булінгу.

Практичний психолог, вихователі груп

Травень 2024

Забезпечення створення в закладі безпечного освітнього простору

Організація роботи «Скриньки довіри для батьків та педагогів», оформлення інформаційних стендів, куточка психолога.

Практичний психолог (Розміщення інформації група для батьків Viber)

Вересень 2023 –травень 2024

Оновлення інформації загальносадового тематичного стенду «Стоп! Булінг» (онлайн)

Відповідальний за сайт

Розробити та розмістити у віртуальних кабінетах груп інформацію щодо попередження та алгоритму дій у разі можливого виявлення проявів домашнього насильства.

Листопад 2023

Практичний психолог, виховатеі груп

Провести  тренінги для батьків з метою надання психологічної підтримки в умовах воєнного  стану:

- «Як зменшити вплив стресу на особистісний розвиток дитини»;

- «Алгоритм дій для забезпечення комфортної психологічної атмосфери вдома».

Вересень-жовтень 2023

Березень-квітень 2024

Практичний психолог, виховатеі груп

Професійний розвиток та підвищення кваліфікації педагогічних працівників

Провести початкове (за потреби) та періодичне інформування вихователів та працівників закладу про захист дітей від усіх форм насильства.

Практичний психолог онлайн

Вересень 2023 травень 2024

Провести заняття, тренінги, круглі столи, годин спілкування з проблеми проявів насильства та протидії булінгу.

Практичний психолог (онлайн)